Historia zatacza koło, czyli fototapety wracają do łask

Radio retro

Fototapety były bardzo popularne w czasach PRLu.

Na pewno kojarzysz fototapety z motywem palm, które były wówczas na topie i zdobiły domy tych ludzi, którzy mieli trochę wyższy status niż przeciętny Kowalski czy Nowak. Obok nich pojawiły się inne fototapety, które były tańsze i co ważniejsze, niezbyt atrakcyjne wizualnie.

Posiadały one proste wzory, jednokolorowe lub kolorowe i bardzo chętnie stanowiły element dekoracyjny wnętrza. Niedługo potem przestały one wzbudzać pozytywne odczucia i emocje i niechętnie po nie sięgano. Wszystko znowu zaczyna się zmieniać i dzisiaj – korzystają z nich najlepsi projektanci wnętrz, tworząc niebanalne kompozycje, które zachwycają współczesnych ludzi. Katalogi zdobią takie projekty, w których za ich pomocą optycznie manipuluje się rozmiarem pomieszczenia. Nie dziwi fakt, że coraz częściej pojawiają się one w naszych domach, a ci, którzy zdecydowali się na takie rozwiązanie, są bardzo zadowoleni z efektów jego zastosowania.

Popularne niegdyś palmy są popularne również dzisiaj, ale w nieco innym wydaniu. Zwykle wybiera się te, które mają pastelową kolorystykę, niebanalny kształt i rozmieszczenie przestrzenne. Obok tego równie chętnie Polacy wybierają te fototapety, które posiadają geometryczne motywy.

To właśnie dzięki nim zbyt niski sufit przestaje być problemem, a małe pomieszczenia wydają się większe.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *