Fototapeta w klasie języka polskiego

fototapeta księgi
Nasz język ojczysty jest dziedzictwem, które powinno być pielęgnowanie i doceniane, powinno być przekazywane we właściwy sposób. Współcześnie w szkołach, przed nauczycielami języka polskiego stoi niezwykle trudne zadanie, ponieważ wszechobecne zapożyczenia i wtrącenia z języków obcych są naprawdę ogromne i niejednokrotnie trudno już stwierdzić czy młody użytkownik języka polskiego posługuje się jeżykiem ojczystym czy jakąś dziwną hybrydą.

W nauczaniu i przekazywaniu zamiłowania do języka polskiego dość sporą przeszkodę potrafi stanowić sama szkoła – nieciekawy wystrój klas lekcyjnych, schematyczny program nauczania, brak kreatywności. To wszystko są problemy, które nie zachęcają do nauki i poznawania własnego języka, który jest naprawdę bogaty i ciekawy. Aby wzbudzić w uczniach ciekawość nie tylko program lekcji powinien zawierać interesujące elementy, lecz również te elementy, które wpisują się w tradycję, powinny być przedstawione w nowoczesny sposób. Można wykorzystać do tego fototapetę w sali lekcyjnej.

Zamiast klasycznych portretów wieszczów narodowych, można wykorzystać elementy pojawiające się chociażby u twórców „Facecji”. Dzięki takiej fototapecie uczeń w zabawny i ciekawy sposób może poznać ciekawostki i czasami, mało znane informacje o polskich pisarzach, a nawet o polskiej gramatyce. Warto, aby szkoły wyszły z stanu skostnienia i nauczały w nowoczesny sposób.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *