Feng shui – przepis na szczęście we własnych, czterech kątach

Zgodnie z filozofią feng shui, światem rządzi układ yin i yang, dwóch przeciwstawnych sił, które tak jak dzień i noc uzupełniają się nawzajem i tworzą jedność. Pierwsza jest spokojem, a druga działaniem.

yin yang

Zgodnie z tymi założeniami, energia yin i yang wpływa również na nasz dom. Jedne pomieszczenia lepiej nadają się do aktywności związanych z yin i tam najlepiej zlokalizować miejsca, w których odpoczywamy. Inne pokoje poddane są działaniu dynamicznej energii yang i to w nich warto urządzić kuchnię czy gabinet do pracy. Informacje odnośnie energii pomieszczeń wyczytać można z tablicy bagua. Miłośnikom natury zaleca się kupno zdjęć z naturą czy obrazów. A gdyby pójść o krok dalej? Gdyby zamiast tego sięgnąć po ogromną fototapetę, której myślą przewodnią będzie dolina wiśni czy wielki baobab? Na rynku oferuje się mnóstwo tego typu dekoracji.

Feng oznacza wiatr, a shui – wodę. Te dwa żywioły, według starożytnej chińskiej filozofii i koncepcji świata, łączą się z dobrym zdrowiem i samopoczuciem człowieka. Aranżacja wnętrz zgodnie z zasadami żywiołów ma stworzyć przestrzeń umożliwiającą swobodny przepływ energii świata. Zwolennicy feng shui wierzą, że dzięki temu mieszkańcy domu będą mieć zapewnione zdrowie, pomyślność i dobre samopoczucie. Można połączyć koncepcje z fototapetą. Będzie to na pewno ciekawym zabiegiem, który trafi w nasze serce.

Szybki efekt zmiany wnętrza dzięki fototapecie

Są takie rzeczy, które pasują do każdego wnętrza. Z całą pewnością jedną z nich będzie fototapeta. Istnieje wiele ich miejsc przeznaczenia: do sypialni czy salonu, wiele z nich świetnie sprawdziłoby się w wielu rozmaitych wnętrzach, i to zarówno domowych, jak i firmowych czy nawet publicznych. Kluczem do wyboru wzoru idealnego jest dopasowanie go stylem i charakterem do stylu i charakteru wnętrza. Przykład? Załóżmy, że masz maleńką romantyczną sypialnię zainspirowaną uroczym, słodkim stylem. Fototapety na wymiar ze wzorami takimi jak autostrada biegnąca przez pustynię czy futurystyczne geometryczne abstrakcje chyba się tutaj nie sprawdzą, prawda? Raczej wybierzesz coś subtelnego, jak wspaniały, szeroki widok na lawendowe pola Prowansji albo panoramę paryskiego Montmartre’u… Co innego, gdy potrzebujesz fototapety 3D do salonu udekorowanego minimalistycznie i chłodno: w takim otoczeniu industrialne krajobrazy i abstrakcje będą wyglądać rewelacyjnie.

Jaką fototapetę wybrać aby nie żałować?

Pamiętaj, aby zawsze decyzja była przemyślana, a wzór na jakiś czas mógł zagościć w twoim domu. Dobierz jak najjaśniejszy wzór. takie barwy odbijają światło, a rozświetlone wnętrze zawsze wydaje się większe niż to, które jest ciemne i ponure. Nie musi to być subtelnie biały kolor, ale już pastele będą naprawdę idealne. Niebieski w większości swoich odcieni, zwłaszcza błękit, pomoże Ci wprowadzić do wnętrza wrażenie przestronności. Badania psychologów koloru wykazują, że obiekty pomalowane na chłodne kolory, właśnie takie jak niebieski, wydają się znajdować dalej niż te pomalowane na kolory ciepłe. Wniosek? Chcesz, żeby Twoje ściany wydały się szerzej rozstawione – ozdób je błękitną fototapetą!

Wpis zredagowano dzięki materiałom ze strony https://www.dekowizja.pl, jednego z największych producentów fototapet. Eksperci z firmy Dekowizja pomogą w wyborze najlepszej fototapety do twojego mieszkania i zagwarantują najlepszą jakość wykonania.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *